Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

statystyki szczegółowe

Aktualności

Derby dla nas!

• autor: matiex, 2011-05-02 18:39

Po emocjonującym spotkaniu Polonia, po raz drugi w tej rundzie, pokonała AZS - tym razem 3:2 (0:1). Ponownie, pod nieobecność Bartka, opaskę kapitana założył Rafał Szepler.

Bramki: Andrearczyk x2, Laskowski

Kartki: Andrearczyk (ż), Manikowski (ż)

opis meczu w "więcej"

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej przewagi. Dobrą okazję do zdobycia bramki miał Dawid, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem - jednak strzelił zbyt słabo, by piłka znalazła się w siatce. Swoją szansę miał także Rafał Kubacki, ale jego strzał z rzutu wolnego z trudem obronił bramkarz. W 35 minucie gospodarze przeprowadzili szybką kontrę, po której do wysuniętej na 16 metr piłki dopadł pomocnik AZS'u i precyzyjnym strzałem przy słupku pokonał Mikołaja. Po raz pierwszy w tej rundzie przyszło nam odrabiać straty. Pod koniec pierwszej połowy wyrównać próbował Paweł Andrearczyk, ale jego strzał głową wybił obrońca AZS'u z linii bramkowej.

Na drugą połowę wyszliśmy bardziej zdeterminowani. W ciągu 10 minut drugiej części gry Paweł dwukrotnie urwał się obrońcom rywali i po minięciu bramkarza kierował piłkę do siatki, co pozwoliło nam objąć prowadzenie.  Gospodarze oczywiście nie załamali się i starali doprowadzić do remisu. Polonia też nie zamierzała poprzestawać na 2 bramkach i nadal stwarzała sobie okazje - najpierw w sytuacji sam na sam z bramkarzem źle uderzył Krystian, a chwilę potem w dość kontrowersyjnych okolicznościach pan z gwizdkiem zamiast podyktować nam karnego ukarał Andrearczyka żółtą kartką. AZS stwarzał zagrożenie pod naszą bramką po dośrodkowaniach z rożnych, gdzie mogli wykorzystać swoje warunki fizyczne. Po jednej z wrzutek pada strzał, lecz uratowała nas interwencja Rafała Manikowskiego, który wybił piłkę z linii bramkowej. Niestety w 80 minucie zawahanie gości wykorzystał jeden z zawodników rywali i piłkę bitą na pierwszy słupek głową skierował do siatki. Jednak w tym meczu nikt nie zamierzał dzielić się punktami. W 87 minucie składną akcję bydgoskiej Polonii wykończył Tomasz Laskowski, który nie dał szans bramkarzowi i zapewnił nam zwycięstwo.