Aby widget pogoda funkcjonował poprawnie, należy wypełnić dane w panelu administracyjnym.

statystyki szczegółowe

Aktualności

3 punkty na inaugurację

• autor: matiex, 2011-08-27 13:26

Juniorzy Polonii w pierwszym meczu nowego sezonu pokonali Włókniarz Toruń 3:0 (1:0).

Bramki: Kasprowicz, Mitleger, Szcześniak

Kartki: Manikowski (ż), Senger (ż)

Skład: Napierała - Manikowski (85' Kućmaja), Jurczak, Łochowicz - Laskowski (57' Męclewicz), Iwiński (70' Lewandowski), Mitleger, Senger - Kasprowicz, Kapczyński (45' Szczęśniak)

opis meczu w "więcej"

Jako, że nasz mecz w pierwszej kolejce z Liderem Włocławek został przełożony, pierwszy raz w nowym sezonie przyszło nam się zmierzyć na własnym obiekcie z Włókniarzem Toruń. Spotkanie było rozgrywane w 30-stopniowym upale.

Pierwsze minuty to spokojniejsza gra w naszym wykonaniu. W 15 minucie strzał Krystiana odbił bramkarz i piłka wylądowała pod nogi Kasprowicza, który stanął przed pustą bramką i dopełnił formalności. W kolejnych minutach gra się wyrównała, jedni i drudzy mieli kilka stałych fragmentów gry, jednak dośrodkowania padały łupem obrońców. W 25 minucie po stracie w środku pola i szybkiej kontrze napastnik Włókniarza wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak lepszy w tym pojedynku był Napierała i wciąż byliśmy na prowadzeniu. Jak się później okazało była to najlepsza okazja gości w tym meczu do strzelenia bramki.

W drugiej połowie piłkarze z Torunia opadli z sił i mieliśmy więcej miejsca do rozgrywania piłki. Jednak dośrodkowania po akcjach oskrzydlających i rzutach rożnych nie przyniosły efektu bramkowego. Bramki zdobywamy po strzałach z okolic pola karnego. Najpierw Mitleger, a następnie Szczęśniak podwyższają prowadzenie. Był to nasz pierwszy mecz po okresie przygotowawczym, więc zgranie i forma powinny rosnąć z kolejnymi spotkaniami.

W ciągu 2 tygodni (27.08 - 10.09) rozegramy 5 spotkań (Włókniarz, Włocłavia, Lech, BKS, Olimpia), w których będziemy chcieli pokazać się z jak najlepszej strony.